Добредојдовте во Ел Кастиљо

Хотел за возрасни 16+

Луксузно бегство од приватен остров во Панама

Повторно се отвора во септември

Добредојдовте во луксузниот хотел El Castillo Boutique

Гостите често го опишуваат нивното искуство со пет ѕвездички во Ел Кастиљо како најдобриот одмор во нивниот живот. Уживајте во нашата луксузна палата со веројатно најспектакуларниот поглед на океанот во Костарика. Салон во нашиот иконски базен покрај карпа со поглед на моќниот Пацифик. Препуштете се на нашата извонредна храна и коктели. Но, не заборавајте да ги соблечете чевлите и да бидете дома. Ние тоа го нарекуваме лежерна елеганција.

Милијарда долари

Видено

Соби и апартмани со поглед на океанот

Ел Кастиљо нуди два луксузни спа апартмани, два апартмани со поглед на океанот, три соби со поглед на океанот, апартман со две спални соби и една соба во градината, секој со спектакуларен поглед.

Искуство

Кулинарско извонредност

Кујната на Кастиљо

Вашиот ден започнува со неверојатен бесплатен појадок од два јадења. Првиот курс е од најсвежото овошје и јогурт. Секој ден нудиме посебен појадок од целиот свет. Алтернативно, секогаш имаме појадок Американа или Тико. Нашето целодневно мени содржи многу вкусни јадења, вклучувајќи каламари, хумус и салати. Не сакате да ги пропуштите нашите неверојатни хамбургери со вашиот избор на говедско, пилешко или вегетаријанско месо, послужени со нашите домашни лепчиња и рачно исечен помфрит.

Ел Кастиљо средена

Авантурите

Мирни сцени и диви средби

Дојди лице в лице со мајмун што завива. Издигнувајте низ крошната на џунглата со зиплајн. Шнорхел со морски желки. Без разлика на вашата визија за вашето време во Костарика, Ел Кастиљо е вашата порта за авантура која се случува еднаш во животот.

Нудиме разновидни рачно избрани пакети активности од кои можете да изберете - сите незаборавни искуства со искусни водичи или инструктори. Персоналот на El Castillo може да помогне во планирањето на активностите и да направи резервации за вас. За да се обезбеди достапност, препорачуваме да резервирате пред вашето патување. 

Ексклузивен остров

Плажа

Пет минути возење со брод далеку

Започна со сон - персоналот на Ел Кастиљо беше воодушевен со идејата да им обезбеди искуство на плажа на приватен остров за гостите на хотелот. Денес тоа е реалност - плажата на островот Гарза е кратко пет минути возење со брод до неразвиен тропски остров директно спроти Ел Кастиљо. Комплет со лежалки, импровизирана засолниште од бамбус за готвење и сенка, и хамаки - совршена комбинација за совршен ден.

Дали сакате да

Опуштете се?

Нашата луксузна приватна спа соба

Уживајте во спа третман во нашата мирна спа соба. Сакате вистински да се опуштите пред или после третманот? Се повикува нашата градинарска оаза.

Ние нудиме разновидни третмани спроведени од искусни професионалци во неспоредлив амбиент.

Магично место за А

Свадба

ВАШИОТ СОПСТВЕН РАЈ

Свадбено искуство од соништата: бескрајно сонце, авантури на отворено, извонредна храна и врвна релаксација - нема ништо подобро од „да го поседувате“ Ел Кастиљо една недела. Вашата невестинска забава ќе ужива во рајот во Ел Кастиљо додека вашите гости ќе можат да уживаат во буџетското гостопримство од Костарика во високо оценети, шармантни хотели на само неколку минути.

Избрана во: